Jak odpowiednio chronić mienie firmy?

Jak odpowiednio chronić mienie firmy?

Maszyny produkcyjne, komputery, składowane w magazynach towary – wyposażenie firmy we wszystkie niezbędne do pracy elementy zwykle jest kosztowną sprawą. Dlatego utrata lub zniszczenie jakiegokolwiek z nich staje się znaczącym problemem dla budżetu przedsiębiorstwa. Jak ustrzec się przed tego typu kosztami? W poniższym artykule pokazujemy prosty i niezwykle skuteczny sposób.

Czym jest mienie firmy?

Do mienia, czyli stanu posiadania przedsiębiorstwa, zaliczamy wszystkie elementy, które zostały zakupione w celu zapewnienia możliwości pracy. W zależności od rodzaju firmy, mogą to być urządzenia elektroniczne (np. komputery, drukarki, telefony komórkowe), maszyny (przeznaczone do produkcji), specjalistyczne pojazdy, a nawet towar przeznaczony na sprzedaż lub materiały niezbędne do jego wytworzenia.

Pożar, zalanie, uderzenie pioruna, intensywne deszcze, wiatr, śnieg, grad – te zjawiska atmosferyczne są w stanie uszkodzić lub zniszczyć posiadane przez nas mienie. Dodatkowo w grę wchodzi tutaj czynnik ludzki, czyli wszelkiego rodzaju kradzieże oraz akty wandalizmu. Tym samym tworzy się pokaźna lista zagrożeń, z jakimi jako właściciele firmy musimy mierzyć się każdego dnia. Czy da się skutecznie ochronić firmowy stan posiadania?

CZYTAJ:  Zanim zaczniemy. Czym w ogóle jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie mienia firmy – najskuteczniejsza ochrona

Jeśli mamy odpowiednie środki finansowe, możemy zainwestować w trudne do sforsowania systemy przeciwwłamaniowe. Jesteśmy również w stanie zabezpieczyć posiadane mienie przechowując je w odpowiednich warunkach chroniących w mniejszym lub większym stopniu przed zjawiskami atmosferycznymi. Są to jednak bardzo kosztowne rozwiązania, które jednocześnie nie zapewniają 100% skuteczności.

Dlatego, oprócz instalacji coraz lepszych systemów zabezpieczających, warto wykorzystać również specjalne ubezpieczenia mienia firmy. Zapewniają one zwrot kosztów w wypadku zniszczenia spowodowanego zarówno czynnikiem ludzkim, jak i warunkami atmosferycznymi.

Ubezpieczenie takie obejmuje swoim zakresem towary i materiały, wyposażenie biur i fabryk, a także same budynki znajdujące się w posiadaniu przedsiębiorstwa. W razie wystąpienia jakiejkolwiek sytuacji skutkującej powstaniem awarii i zniszczeń, ubezpieczyciel wypłaci środki w wysokości umożliwiającej usunięcie szkody oraz kontynuowanie pracy.

Dobrze dobrane ubezpieczenie mienia firmy pozwala zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa Twojemu przedsiębiorstwu. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego typu polisy, zapraszamy do kontaktu ze ekspertami Capital Brokers. Nasi specjaliści pomogą Ci dopasować zakres ochrony do Twoich potrzeb i możliwości.