• Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek od 8:00 do 16:00 Telefon: 12 655 17 93

Działania biznesowe silnie związane są z przeprowadzaniem transakcji pieniężnych między podmiotami. W celu maksymalnego zabezpieczenia swoich interesów warto skorzystać z możliwości, jaką dają ubezpieczenia finansowe. W czym mogą one pomóc?

Czym są ubezpieczenia finansowe?

Ubezpieczenia finansowe to specjalne polisy chroniące niematerialny przedmiot ubezpieczenia – płatności – w sytuacji, gdy np. kontrahent nie jest w stanie wywiązać się ze swojej części umowy i nie przekaże w zamian za wykonaną usługę lub sprzedany produkt pieniężnej należności.

Jakie zalety mają ubezpieczenia finansowe?

Ubezpieczenia finansowe to produkty popularne zarówno w handlu jak i usługach, m.in. w branży budowlanej i informatycznej. Obejmując tego typu polisą daną umowę lub projekt otrzymujemy gwarancję wypłaty pieniędzy przez ubezpieczyciela w sytuacji, w której partner nie jest w stanie uregulować jej samodzielnie.

Ubezpieczenia finansowe stosuje się również w sytuacjach, w których dostawca przekazał kupującemu towar niespełniający określonych w ofercie wymagań lub uszkodzony.

Chcesz ochronić płynność finansową swojej firmy? Zabezpiecz się już dziś wykupując odpowiednie ubezpieczenie finansowe w Capital Brokers. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści pomogą dopasować zakres ubezpieczenia do Twoich potrzeb.

Plugin by:aaM