Jak wybrać firmę ubezpieczeniową?

Jak wybrać firmę ubezpieczeniową?

Wielkość i dynamika rynku ubezpieczeniowego w Polsce jest niezwykle duża. Zmieniające się standardy oraz ilość produktów sprawiają, że mamy utrudnione zadanie w wyborze odpowiednich rozwiązań dla nas lub naszej firmy. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pozwalają dopasować ubezpieczenie do naszych potrzeb. Jak wybrać firmę ubezpieczeniową? Poniżej prezentujemy schemat poszukiwania firmy ubezpieczeniowej oparty na dwóch prostych krokach.

Krok pierwszy – określenie swoich potrzeb

Wybór ubezpieczenia jest sprawą kluczową. Nieważne, czy ubezpieczamy majątek firmy, wakacyjny wyjazd czy świeżo kupiony samochód – odpowiedni produkt dostosowany do naszych potrzeb jest w stanie w skuteczny sposób uchronić zdrowie, życie i mienie przed negatywnymi zdarzeniami losowymi. Aby taki produkt nabyć, należy bardzo dobrze zastanowić się, czego naprawdę potrzebujemy, jaki rodzaj ubezpieczenia nas interesuje i – przede wszystkim – ile jesteśmy za otrzymanie takiej ochrony zapłacić. Dopiero wtedy, uzbrojeni w podstawowe informacje, możemy zająć się szukaniem firmy posiadającej najbardziej interesującą ofertę.

Krok drugi – wskaźniki, którymi warto się kierować się przy wyborze firmy ubezpieczeniowej

Interesujące nas ubezpieczenie możemy nabyć z dwóch źródeł. Pierwszym z nich jest towarzystwo ubezpieczeniowe, drugim – broker. Zaletą brokera jest w tym wypadku dostęp do szerszej oferty produktów pochodzących np. z kilku różnych towarzystw, co daje możliwość dokładnego zapoznania się z wszystkimi produktami i wybór tego, który zapewnia najlepsze warunki na rynku.

Szukając odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej, warto sprawdzić trzy ważne wskaźniki:

Rodzaj oferowanych produktów

Zarówno towarzystwa ubezpieczeniowe, jak i brokerzy często specjalizują się w określonych typach ubezpieczeń. Mogą to być ubezpieczenia na życie, komunikacyjne, lub – jak w przypadku Capital Brokers – ubezpieczenia dla biznesu. Dlatego pierwszym kluczowym elementem w wyborze firmy ubezpieczeniowej jest sprawdzenie jej specjalizacji.

Szeroka oferta produktów ubezpieczeniowych

Punkt ten dotyczy głównie brokerów posiadających w ofercie produkty pochodzące z różnych towarzystw. Warto przy wyborze firmy ubezpieczeniowej zwrócić uwagę na dostępne w niej produkty z interesującej nas kategorii. Im jest ich więcej, tym dokładniej możemy je ze sobą porównać i dopasować taki, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Możliwość dopasowania produktu

Bardzo ważną kwestią w wyborze ubezpieczenia jest też opcja dopasowania jego warunków. Jeśli istnieje taka możliwość, otrzymamy polisę uwzględniającą zakres ubezpieczenia najlepiej dostosowany do naszych faktycznych potrzeb.

CZYTAJ:  Ubezpieczenia finansowe. Podstawowe informacje

Opinie innych klientów

W dobie szerokiego dostępu do sieci internetowej nie bez znaczenia jest również tzw. „głos ludu”. Przed podjęciem decyzji warto zasięgnąć opinii internautów. Obecnie w internecie znajdziemy wiele miejsc (fora, blogi, grupy w serwisach społecznościowych), gdzie toczone są merytoryczne dyskusje na temat dostępnych produktów ubezpieczeniowych oraz firm je oferujących. Jest to niezwykle cenne źródło wiedzy dla każdego, kto myśli o wykupieniu ubezpieczenia.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Wykupiona polisa pokrywa wszelkie koszty ponoszone z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków. Stanowi ona tym samym jeden z najlepszych systemów zabezpieczających zarówno nas, jak i posiadane przez nas dobra. Z tego powodu warto pomyśleć o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia już dziś, aby zabezpieczyć się przed wszelkimi losowymi wydarzeniami, których skutki mogłyby nas wiele kosztować.

Jeśli interesujesz się ubezpieczeniami dla biznesu, zapraszamy do sprawdzenia oferty Capital Brokers. Znajdziesz w niej m.in. ubezpieczenie OC firmy, ubezpieczenie grupowe pracowników oraz ubezpieczenia specjalistyczne dla wielu gałęzi biznesu (m.in. ubezpieczenia lotnicze, ubezpieczenia farm wiatrowych, czy floty firmowej). Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.