Ubezpieczenie od wadliwego towaru – czy warto?

Ubezpieczenie od wadliwego towaru – czy warto?

Zajmując się sprzedażą jakiegokolwiek produktu, liczysz na to, że spełni on oczekiwania rynku i przyniesie Ci odpowiednie profity. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że proponując komuś przedmiot ze swojej oferty, jesteś odpowiedzialny za jego prawidłowe, bezpieczne działanie. W tym artykule pokażemy Ci, dlaczego w takiej sytuacji warto wykorzystać ubezpieczenie od wadliwego towaru dla zabezpieczenia interesów swojej firmy.

Czym jest ubezpieczenie od wadliwego towaru?

Pewien żart internetowy mówi o tym, że najpopularniejsze trzy słowa na świecie brzmią: „Made in China”. Patrząc na liczbę firm, które przenoszą (lub już przeniosły) swoją produkcję do ojczyzny Aliexpress, trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem.

W związku z takim stanem rzeczy, większość importowanego do Europy towaru pochodzi z fabryk ulokowanych w tamtym rejonie świata, zarówno w Chinach, jak i w krajach ościennych. Cięcie kosztów produkcji, m.in. przez przeniesienie jej do państw posiadających tańszą siłę roboczą, w niektórych przypadkach wpływa również znacząco na jakość wykonania danego produktu, a co za tym idzie – na jego niższą trwałość i spadek bezpieczeństwa użytkowania.

Ubezpieczenie od wadliwego towaru przewiduje takie sytuacje i pozwala objąć swoim zakresem ofertę produktową, chroniąc Twoją firmę przed negatywnymi skutkami sytuacji, w których nabywca oferowanego przez Ciebie produktu doznał z jego powodu jakiejkolwiek szkody.

CZYTAJ:  Ubezpieczenie pracowników a budowanie strategii employer branding w małej firmie

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie od wadliwego towaru?

Ochrona, jaką daje ubezpieczenie od wadliwego towaru, sprawdza się zawsze, gdy w swojej firmie oferujesz jakiekolwiek przedmioty na sprzedaż. Zarówno te pochodzące od innych producentów, jak i produkowane osobiście.

Choć w poprzedniej części artykułu zwróciliśmy uwagę na niską jakość niektórych importowanych dóbr, nie oznacza to, że każdy sprowadzony ze Wschodu produkt jest z definicji niesprawny. Błędy zdarzają się wszędzie, również w produktach powstających w innych częściach świata, często przy wykorzystaniu znacznie nowocześniejszych technologii i pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. „Wypadki chodzą po ludziach” – tak mówi przysłowie i jest w tym sporo prawdy.

Z tego powodu ubezpieczenie od wadliwego towaru wydaje się rozwiązaniem idealnym dla każdej firmy trudniącej się handlem. Dzięki niemu w razie wystąpienia jakiejkolwiek szkody, do której przyczynił się towar z Twojej oferty, wszelkie koszty związane z jej naprawieniem pokryje ubezpieczyciel, u którego zdecydowałeś się wykupić polisę.

Dobrze dobrane ubezpieczenie od wadliwego towaru chroni więc Twój kapitał i pozwala firmie rozwijać się nawet w sytuacji wystąpienia przejściowych problemów z jakością towaru. Problemów, które w przypadku braku jakiegokolwiek ubezpieczenia, mogłyby być dla Ciebie niezwykle kosztowne.

Jesteś zainteresowany ubezpieczeniem od wadliwego towaru? Zapraszamy do kontaktu z Capital Brokers. Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci wybrać odpowiedni zakres ochrony i odpowiedzą szczegółowo na wszystkie postawione przez Ciebie pytania.

CZYTAJ:  Optymalizacja ubezpieczeniowa – jak płacić mniej za ubezpieczenie pojazdów firmowych?