Ubezpieczenie grupowe pracowników – dlaczego warto objąć nim swoją firmę?

Ubezpieczenie grupowe pracowników – dlaczego warto objąć nim swoją firmę?

Bezpieczeństwo pracowników jest elementem, na który w dzisiejszych czasach należy zwracać szczególną uwagę. Z tego powodu firmy ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie również takie produkty jak ubezpieczenia grupowe, pozwalające na objęcie ochroną całej załogi przedsiębiorstwa. Ubezpieczenie grupowe pracowników niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów zarówno dla pracownika, jak i przedsiębiorcy.

Co otrzymuje pracownik objęty ubezpieczeniem grupowym?

Obecnie, w dobie tzw. „rynku pracownika”, firmy starają się ściągnąć do siebie specjalistów, kusząc ich szerokim wyborem benefitów. W tej grupie znajdują się m.in. karnety na siłownię, bony zakupowe, pakiety medyczne, a także coraz częściej ubezpieczenie pracownika oraz jego rodziny.

Wybierając ubezpieczenie grupowe dla pracowników, zapewniamy im szereg pozapłacowych dodatków, poprawiając tym samym bezpieczeństwo ich pracy oraz zwiększających zadowolenie. Ubezpieczenie grupowe pozwala m.in. na:

  • objęcie nim zarówno pracownika, jak i jego rodziny, dzięki czemu nie musi on myśleć o samodzielnym wykupywaniu tego typu produktów,
  • całodobową ochronę zdrowia i życia na całym świecie, również podczas wyjazdów (tych wakacyjnych, w ramach przysługującego urlopu wypoczynkowego, jak i służbowych),
  • atrakcyjne pakiety świadczeń ubezpieczeniowych, których nie otrzymałby pracownik ubezpieczający się indywidualnie,
  • szybkie procesy wypłaty odszkodowania.

Jakie zalety posiada ubezpieczenie grupowe pracowników?

Wykupując grupowe ubezpieczenia, obejmujące wszystkich pracowników firmy, zyskujemy nie tylko na płaszczyźnie socjalnej, ale również biznesowej. Dzięki nim otrzymujemy:

  • możliwość wynegocjowania lepszych stawek i warunków ubezpieczenia dla większej grupy osób, co przy indywidualnym ubezpieczeniu często jest znacznie utrudnione,
  • możliwość odliczenia kosztów ubezpieczenia od podatków, dzięki czemu będziemy płacić mniejszy VAT i PIT (CIT),
  • poprawę motywacji pracowników – posiadając ubezpieczenie będą chętniej i lepiej wykonywać swoje obowiązki,
  • poprawę wizerunku firmy, która od teraz jawić będzie się jako przyjazna pracownikom i dbająca o nich nawet poza godzinami pracy.

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników zapewnia im oraz ich rodzinom niezbędną ochronę finansową i prawną w sytuacji nieszczęśliwego zdarzenia losowego. Staje się również niezwykle atrakcyjnym dodatkiem socjalnym, stanowiącym zachętę do podjęcia pracy w naszej firmie przez wykwalifikowanych specjalistów.

CZYTAJ:  Dlaczego warto mieć ubezpieczenie OC dla firmy?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia grupowego dla swoich pracowników, skontaktuj się z nami. Zaprezentujemy Ci najlepsze produkty ubezpieczeniowe dla Twojej firmy.