Chcesz inwestować w energię odnawialną? Zobacz, jak się zabezpieczyć przed szkodami!

Chcesz inwestować w energię odnawialną? Zobacz, jak się zabezpieczyć przed szkodami!

Jeszcze kilka dekad temu masowe pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca i wiatru pojawiało się przede wszystkim na kartach powieści science fiction. Dziś każdy jest w stanie zamontować na swoim domu ogniwa fotowoltaiczne. Ale również pójść krok dalej i zainwestować w prawdziwe farmy odnawialnej energii. Tylko jak zabezpieczyć taką inwestycję przed negatywnymi zdarzeniami losowymi?

Energia odnawialna w Polsce

Mimo że elektryczność w Polsce pozyskiwana jest przede wszystkim z węgla kamiennego i brunatnego, z roku na rok znaczenie energii odnawialnej rośnie. Obecnie wynosi ok. 10%.  Zgodnie z założeniami programu Europa 2020, w ciągu kolejnych trzech lat jej udział ma znacznie wzrosnąć o połowę.

W związku z tym coraz więcej osób na terenie naszego kraju interesuje się inwestowaniem w technologie pozwalające na pozyskiwanie energii elektrycznej bezpośrednio z promieni słonecznych i wiatru. Nie tylko pod postacią ogniw fotowoltaicznych czy przydomowych wiatraków. Coraz częściej przedmiotem zainteresowania są również samodzielnie działających i produkujących energię farm słonecznych oraz wiatrowych.

Jest to jednak inwestycja obarczona w tym momencie sporymi kosztami, jak i dużym ryzykiem. Zwłaszcza ze względu na wysokie koszty naprawy całej infrastruktury. Jak więc zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko dokładania kolejnych transz pieniędzy na działanie farm wiatrowych i fotowoltaicznych?

CZYTAJ:  Działalność pod chmurką. Ubezpieczenie rolnicze

Ubezpieczenie farm wiatrowych – jak odpowiednio chronić inwestycję w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne?

Jak każda inwestycja, również ta w farmy produkujące energię odnawialną powinna w końcu zacząć się zwracać. A to z kolei oznacza, że aby uznać ją za udaną, musimy wyciągnąć więcej niż włożyliśmy.

Jeśli więc zdarzy się jakakolwiek awaria, warto posiadać odpowiednie zabezpieczenie znoszące z nas konieczność wykładania dalszych środków finansowych. Takim zabezpieczeniem jest m.in. odpowiednio dobrane, specjalistyczne ubezpieczenie farm wiatrowych oferowane przez Capital Brokers. Zapewnia ono pełną ochronę inwestycji przed negatywnymi skutkami losowych następstw. W jego skład wchodzi:

  • ubezpieczenie OC ściągające z nas finansową odpowiedzialność za wypadki mające miejsce na terenie całej inwestycji,
  • ubezpieczenie od wszystkich ryzyk (tzw. ubezpieczenie All Risks) chroniące przed wszelkimi negatywnymi zdarzeniami, jakie mogą mieć wpływ na działanie farmy wiatrowej lub farmy fotowoltaiki,
  • ubezpieczenie maszyn i urządzeń od uszkodzeń oraz awarii spowodowanych zarówno czynnikiem ludzkim, warunkami atmosferycznymi, jak i katastrofami naturalnymi,
  • ubezpieczenie od utraty zysku na wskutek awarii lub uszkodzenia maszyn, urządzeń i innych elementów inwestycji, które gwarantuje otrzymanie środków stanowiących równowartość zysku straconego w czasie przerwy w działaniu spowodowanej awarią.

Dobór odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego dla farm wiatrowych i farm fotowoltaiki pozwala zabezpieczyć całą inwestycję przed sytuacjami stawiającymi pod znakiem zapytania jej powodzenie.

CZYTAJ:  Jak wybrać firmę ubezpieczeniową?

W Capital Brokers dobierzemy zakres ubezpieczenia do potrzeb każdej wielkości farmy. Jeśli inwestycja w energię odnawialną jest bliska Twojemu sercu, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą chronić wkładane w nią środki finansowe.