Ubezpieczenie a większa wydajność pracownika

Ubezpieczenie a większa wydajność pracownika

XXI wiek, poza nowymi możliwościami technologicznymi, przyniósł nam również wiele nowych obowiązków. Z tego powodu statystycznie pracujemy dłużej, a co za tym idzie… częściej również chorujemy. Jak sprawić, aby pracownik był zdrowszy, bardziej wypoczęty i mógł wykonywać swoje obowiązki wydajniej? Warto zainwestować w ubezpieczenia dla pracowników.

Jak chorują Polacy?

Firma Deloitte początkiem 2016 roku przeprowadziła w Polsce szeroko zakrojone badania, których wynikiem był raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”. Wynikało z niego m.in., że Polacy każdego roku średnio 13 dni przebywają na zwolnieniach lekarskich. Pod tym względem uplasowaliśmy się w ścisłej czołówce europejskiej, gdzie wyprzedzają nas jedynie Czesi (14 dni) oraz Niemcy (18 dni).

Jak nieobecność w pracy przekłada się na finanse firmy? Statystyki mówią, że koszt absencji jednego pracownika, który przychodzi do pracy z niedoleczoną chorobą, a następnie udaje się na zwolnienie to nawet 30 000 zł rocznie. W skali całego kraju daje to ok. 1,56 mld zł strat w przedsiębiorstwach.

Czy jest sposób, aby temu zaradzić?

CZYTAJ:  Ubezpieczenie dla firmy produkcyjnej

Ubezpieczenia dla pracowników – sposób na wyższą wydajność

Raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” niesie ze sobą również pozytywne informacje. Z badań przeprowadzonych przez Deloitte wynika bowiem, że zapewnienie pracownikom ubezpieczenia zdrowotnego pozytywnie wpływa na ich wydajność, a także jest w stanie zmniejszyć absencję spowodowaną chorobami nawet o 70%!

Ma to związek m.in. z możliwością skorzystania z pomocy lekarzy specjalistów. Dostęp do nich, przy pomocy pakietów ubezpieczenia medycznego, otrzymujemy znacznie szybciej niż czekając na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dzięki temu pracownik może zostać szybciej zdiagnozowany i dokładnie wyleczony, co znacznie przyspiesza czas jego powrotu do zdrowia oraz niweluje negatywne skutki obecności w pracy w czasie choroby. A należą do nich m.in. możliwość zarażenia współpracowników czy też rozwój choroby, wymagający znacznie dłuższego leczenia, z hospitalizacją włącznie.

CZYTAJ:  Niedbały pracownik – jak się zabezpieczyć?

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenia dla pracowników?

Badania dowodzą, że dobrze dobrane ubezpieczenia dla pracowników to sposób na zwiększenie ich wydajności oraz motywacji. Objęci prywatną opieką medyczną będą w stanie szybko wykrywać i leczyć choroby, co pozytywnie wpłynie na ich zdolność do pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu czas ich pobytu na zwolnieniu lekarskim ulegnie skróceniu, zwiększając tym samym wydajność ogólnofirmową.

Ubezpieczenia dla pracowników to doskonały sposób na zapewnienie firmie wyższej efektywności. Dlatego odpowiednio dobrany do potrzeb przedsiębiorstwa pakiet będzie świetną inwestycją w jego rozwój. Aby mieć pewność, że ubezpieczenie dla pracowników obejmie wszystkie niezbędne aspekty dodatkowej ochrony medycznej, warto skorzystać z pomocy zaufanego brokera ubezpieczeniowego.

W Capital Brokers otrzymasz dostęp do szerokiej oferty ubezpieczeń pracowniczych, dzięki czemu będziesz w stanie stworzyć pakiet idealny dla potrzeb Twoich podwładnych. Skontaktuj się z naszymi specjalistami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w kwestii poprawy wydajności pracy.