Ubezpieczenia dla firmy IT

Ubezpieczenia dla firmy IT

IT to jedna z najprężniej rozwijających się obecnie branż w Polsce. Mimo sporych szans, jakie daje przedsiębiorstwom, nie jest również wolna od zagrożeń. Zagrożeń, na które możemy się przygotować wybierając odpowiednie ubezpieczenia dla firmy IT.

Firmy IT w Polsce

Raporty branżowe (m.in. raport TOP 200 Computerworld) podają, że z każdym rokiem branża IT notuje przynajmniej delikatny wzrost przychodów. W porównaniu z poprzednim, w roku 2017 było to 1,7%.

Coraz większa popularność rozwiązań chmurowych i konieczność wprowadzania do firm (oraz późniejsze serwisowanie) systemów informatycznych niezbędnych m.in. przy obsłudze JPK spowodowała, że popyt na usługi IT w naszym kraju był w ostatnich miesiącach dość wysoki.

CZYTAJ:  Jak zabezpieczyć międzynarodowe interesy firmy?

Jakie ubezpieczenia dla firmy IT?

Szanse na szybki rozwój w branży IT to tylko jedna strona medalu. Drugą jest szereg zagrożeń, jakie spotkać mogą tego typu firmę działającą na polskim rynku. Dlatego wielu przedsiębiorców wykorzystuje coraz popularniejsze ubezpieczenia biznesowe, aby skutecznie chronić się przed negatywnymi sytuacjami losowymi. Przykładem może być m.in. awaria firmowej infrastruktury czy też niepłacący kontrahent.

Aby skutecznie rozwijać biznes w tym sektorze, doradcy Capital Brokers przygotowali zestawienie najlepszych ubezpieczeń, które zapewnią firmie stabilność i odpowiednią ochronę. Należą do nich:

  • Firmowe ubezpieczenie OC, które warto mieć na wypadek błędów popełnianych przez nas lub naszych pracowników. Takie ubezpieczenie pozwoli pokryć skutki naszych nieodpowiednich decyzji, którymi zaszkodziliśmy klientom oraz osobom trzecim.
  • Ubezpieczenie techniczne – ważne w sytuacji, w której jako firma dysponujemy parkiem technologicznym. Komputery, serwery, urządzenia sieciowe – wszystkie te sprzęty wymagają odpowiedniej ochrony, aby w razie awarii uzyskać z polisy środki niezbędne na ich szybką naprawę lub wymianę.
  • Ubezpieczenie mienia, dzięki któremu jesteśmy w stanie zabezpieczyć majątek firmowy przed skutkami klęsk żywiołowych, kradzieży, a także aktów wandalizmu.
  • Ubezpieczenie finansowe, niezwykle pomocne w sytuacji, w której możemy stracić płynność finansową z powodu nieopłaconej przez naszego kontrahenta faktury.
CZYTAJ:  Ubezpieczenia biznesowe dla freelancerów

Wszystkie powyższe ubezpieczenia stanowią podstawowy pakiet, jaki jest w stanie chronić firmę IT przed najpopularniejszymi zdarzeniami losowymi. Jeśli prowadzisz działalność w tym obszarze, skontaktuj się z naszymi doradcami. W Capital Brokers chętnie wyjaśnimy Ci wszelkie szczegóły dotyczące konkretnych polis i pokażemy, w jaki sposób dopasować zestaw ochronny do potrzeb Twojej firmy.