5 produktów ubezpieczeniowych, które pozwolą Ci łatwo rozwijać każdy biznes

5 produktów ubezpieczeniowych, które pozwolą Ci łatwo rozwijać każdy biznes

Prowadzenie biznesu obarczone jest mniejszym lub większym ryzykiem. Niepłacący kontrahenci, wypadki przy pracy, awarie sprzętu – to tylko przykładowe sytuacje, w których ucierpieć może płynność finansowa, a w konsekwencji firma może znaleźć się na skraju upadku. Na szczęście odpowiednio dopasowane ubezpieczenia są w stanie ochronić ją przed wieloma stresogennymi sytuacjami. W jakie ubezpieczenia warto się wyposażyć prowadząc biznes?

Ubezpieczenie OC firmy

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to jedna z podstawowych polis, jakie warto mieć wykupione w swojej firmie. Chroni nas przed następstwami sytuacji spowodowanych zaniedbaniem naszym lub naszych pracowników względem klientów i kontrahentów.

W takiej sytuacji wszelkie koszty źle wykonanego zlecenia czy wadliwego towaru weźmie na siebie ubezpieczyciel.

CZYTAJ:  Dlaczego warto mieć ubezpieczenie OC dla firmy?

Ubezpieczenie mienia firmy

Wypadki przytrafiają się w sposób losowy, lecz nie warto ufać, iż ominą akurat naszą firmę. Zalanie biura, kradzieże, pożary czy akty wandalizmu – to wszystko przytrafia się każdego dnia dziesiątkom przedsiębiorstw w Polsce. Aby mieć pewność, że w razie wystąpienia tego typu sytuacji będziemy mieli środki pozwalające na usunięcie szkód, warto wykupić ubezpieczenie mienia firmy w najszerszym możliwym zakresie.

W razie zniszczenia lub kradzieży mienia nie zostaniemy z niczym – ubezpieczyciel wypłaci nam środki niezbędne na jego odkupienie lub naprawę.

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników

W prowadzeniu firmy ważne jest nie tylko jej wyposażenie, ale również, a może przede wszystkim, pracownicy. W przypadku zasobów ludzkich kluczowe staje się dbanie o ich bezpieczeństwo i najwyższy komfort pracy. Jak zapewnić jedno i drugie? Na przykład wykupując grupowe ubezpieczenie dla pracowników, które w razie wypadku będzie w stanie opłacić koszty leczenia.

Ubezpieczenie grupowe pracowników nie tylko zapewnia odpowiedni poziom ochrony, ale również stanowi ciekawe rozwiązanie podnoszące atrakcyjność naszej firmy w oczach potencjalnych kandydatów. Zwłaszcza, że takim ubezpieczeniem jesteśmy w stanie objąć nie tylko ich, ale również ich rodziny.

Ubezpieczenie techniczne

Maszyny się psują – takie jest ich odwieczne prawo. Jednak awaria urządzenia zazwyczaj negatywnie wpływa na moce przerobowe przedsiębiorstwa. Przed skutkami takich sytuacji chroni ubezpieczenie techniczne. Z jednej strony zapewnia niezbędne środki na dokonanie naprawy, z drugiej jest w stanie chronić potencjalny zysk firmy – ubezpieczyciel wypłaci nam środki w równowartości zysku utraconego na skutek awarii.

Ubezpieczenie finansowe

Brak płatności od kontrahenta to bardzo częsty problem w polskim biznesie – spowodowane jest to wieloma czynnikami, na które nie zawsze mamy wpływ. Chcąc zapewnić sobie płynność finansową, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie chroniące nas przed takimi sytuacjami.

Ubezpieczenie finansowe, bo o nim właśnie mowa, zabezpieczy naszą firmę przed brakiem płatności za wystawione faktury i rachunki. Dzięki tego typu polisie możemy kontynuować działalność bez potrzeby sięgania po oszczędności lub kredyty niezbędne do opłacenia naszych zobowiązań.

Dlaczego warto zakupić odpowiednie ubezpieczenia?

Prowadzenie działalności to ciężki kawałek chleba – wiedzą o tym wszyscy, którzy kiedykolwiek podjęli się roli przedsiębiorcy. Problemy z nierzetelnymi kontrahentami, wypadki, losowe wydarzenia powodujące przestoje – to wszystko sprawia, że nawet najlepiej prosperująca firma może znaleźć się w trudnym położeniu.

Skuteczną ochronę przed tego typu sytuacjami zapewniają odpowiednio dobrane produkty ubezpieczeniowe dedykowane dla biznesu. Szeroką ich ofertę znajdziesz w Capital Brokers. Skontaktuj się z nami, a pokażemy Ci, w jaki sposób ochronisz swoją firmę przed sytuacjami losowymi zapewniając jej większe szanse na prawidłowy rozwój.