Ubezpieczenia biznesowe dla freelancerów

Ubezpieczenia biznesowe dla freelancerów

Bycie freelancerem to możliwość pracy nad interesującymi nas projektami w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób próbuje działać jako wolni strzelcy, pozwalając sobie na większą elastyczność zawodową. Jako, że wiąże się ona również z większym ryzykiem, warto wyposażyć się w odpowiednie ubezpieczenie dla freelancera, które zapewni niezbędną ochronę.

Ubezpieczenie dla freelancera – czy jest ono potrzebne?

Praca wolnego strzelca wymaga ogromnej ilości samozaparcia i instynktu biznesowego. Z jednej strony daje możliwość swobodnego dostosowywania godzin pracy, z drugiej zaś bardzo często jest przyczyną licznych stresów. Goniące terminy, niepłacący klienci i awarie sprzętu to tylko kilka z nich.

Niektóre z problemów, na jakie natrafiają w swoim codziennym życiu freelancerzy na szczęście dają się bez większych problemów rozwiązać przy pomocy odpowiednich produktów ubezpieczeniowych. Zapewniają one jednoosobowej firmie możliwość skutecznego działania zabezpieczając ją jednocześnie przed częścią negatywnych zdarzeń losowych.

CZYTAJ:  Jak zachować płynność finansową w firmie?

Ubezpieczenie dla freelancera – jakie polisy wybrać?

Pracując jako freelancer, bez względu na naszą specjalizację, powinniśmy wybrać przynajmniej podstawowy pakiet ubezpieczeń zapewniający nam bezpieczeństwo bez względu na miejsce wykonywania pracy oraz jej rodzaj.

Jednym z podstawowych elementów wchodzących w skład takiego pakietu powinno być ubezpieczenie finansowe chroniące nas przed niepłacącym lub płacącym z dużym opóźnieniem klientem. Pozwoli to w ostateczności odzyskać należne pieniądze za wykonaną usługę bezpośrednio z polisy ubezpieczeniowej.

Inny rodzaj ubezpieczenia dla freelancerów to ubezpieczenie mienia. Choć zazwyczaj freelancer nie posiada własnego biura (pracuje z domu, biura coworkingowego lub innego miejsca pozwalającego na swobodne rozstawienie się ze sprzętem), na jego wyposażeniu – jako podstawowe narzędzie pracy – znajduje się komputer. Ubezpieczenie go na wypadek awarii, kradzieży czy zniszczenia pozwala w krótkim czasie zyskać środki niezbędne na naprawę lub zakup kolejnego.

CZYTAJ:  Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie u brokera?

Dotyczy to przede wszystkim osób pracujących jako tzw. cyfrowi nomadzi, czyli freelancerów podróżujących po świecie i wykonujących swoją pracę z miejsc, w których znajdują się obecnie.

Dobre ubezpieczenie dla freelancera chroni jego podstawowe narzędzia pracy oraz płynność finansową. Dlatego podejmując decyzję o rozpoczęciu tej drogi zawodowej powinniśmy dokładnie przeanalizować pakiety ubezpieczeniowe dla freelancerów dostępne na rynku.

Pomoże nam w tym Capital Brokers – broker ubezpieczeniowy posiadający dedykowaną ofertę dla biznesu. Wystarczy skontaktować się z jego doradcami, którzy pomogą dopasować typ i zasięg ubezpieczenia do naszych potrzeb i możliwości.