Niedbały pracownik – jak się zabezpieczyć?

Niedbały pracownik – jak się zabezpieczyć?

Problemy przedsiębiorcy podzielić możemy na dwie zasadnicze grupy: zewnętrzne – powodowane przez warunki rynkowe lub kontrahentów – oraz wewnętrzne, których źródłem są sami pracownicy. W zapewnieniu sobie ochrony przed obiema grupami zdarzeń pomagają ubezpieczenia biznesowe. W wypadku tej drugiej grupy należy do nich m.in. ubezpieczenie OC pracownika.

Odpowiedzialność cywilna pracownika – jak dobrać ubezpieczenie?

Rynek ubezpieczeń biznesowych pełen jest produktów pozwalających na zabezpieczenie firmy m.in. przed niewypłacalnym kontrahentem czy awarią maszyn produkcyjnych. Znajdziemy na nim również polisy, które zabezpieczą interesy przedsiębiorstwa w momencie, gdyby do jakichkolwiek zaniedbań doszło ze strony pracownika.

Wiadomo, że w dużej części przypadków działanie takie jest zazwyczaj splotem pechowych zbiegów okoliczności. Prowadząc działalność należy jednak liczyć się z ryzykiem celowego działania pracownika na szkodę firmy. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej wykształcony i posiadający wieloletnie doświadczenie specjalista w swojej dziedzinie może czasami popełnić błąd. Często posiadający kosztowne następstwa.

Aby uniknąć kosztów owych następstw, warto wykorzystać ubezpieczenie OC pracownika jako jeden z podstawowych elementów składających się na parasol ochronny firmy. Zapewni to możliwość sfinansowania z polisy kosztów naprawy błędu, nie obciążając płynności finansowej samej firmy.

CZYTAJ:  Ubezpieczenie pracowników a budowanie strategii employer branding w małej firmie

Co obejmuje ubezpieczenie pracownika w firmie?

Odpowiednio dopasowana polisa ubezpieczeniowa – ubezpieczenie OC pracownika – zapewnia mu możliwość działania w ramach wykonywanych obowiązków. Jednocześnie chroni przed konsekwencjami nieudanych (zamierzonych lub niezamierzonych) decyzji.

W ramach polisy odpowiedzialności cywilnej pracownika jesteśmy w stanie jako przedsiębiorca znaleźć środki niezbędne na naprawienie szkody spowodowanej względem naszych kontrahentów lub też osób trzecich, które doznały jej z powodu działań pracownika.

Aby móc uruchomić tego typu polisę, warto skorzystać z usług brokerów ubezpieczeniowych. W Capital Brokers posiadamy wieloletnie doświadczenie związane z zapewnieniem firmom oraz ich pracownikom należnej ochrony przed skutkami własnych decyzji. Wykorzystaj wiedzę oraz doświadczenie naszych pracowników i umów się na konsultację biznesową, w czasie której dopasujemy produkty ubezpieczeniowe dokładnie do Twoich wymagań oraz możliwości.

Nie czekaj, aż błędy Twoich pracowników odbiją się na finansach firmy. Skorzystaj z pakietów ubezpieczeń OC i zabezpiecz się przed tego typu sytuacjami.