Jakie ubezpieczenia wybrać dla firmy budowlanej?

Jakie ubezpieczenia wybrać dla firmy budowlanej?

Branża budowlana to niezwykle ciężki kawałek chleba. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy próbują lub próbowali swoich sił jako właściciele przedsiębiorstw działających w jej ramach. Dlatego, aby skutecznie się rozwijać, firma budowlana musi posiadać ubezpieczenie chroniące jej interesy w jak najlepszy sposób. W poniższym artykule prezentujemy najlepsze ubezpieczenia dla tej branży oraz podpowiadamy, gdzie ubezpieczyć firmę budowlaną.

Czy ubezpieczenie jest przydatne?

Prowadzenie biznesu w branży budowlanej generuje sporo stresu, w związku z tym osoby niepotrafiące z nim skutecznie walczyć bardzo szybko może spotkać zawodowe wypalenie.

Biznes w tzw. budowlance obwarowany jest wieloma niebezpieczeństwami. Awarie sprzętu, wypadki przy pracy (często mające poważne konsekwencje zdrowotne), niewypłacalni kontrahenci – z tym wszystkim musimy się mierzyć, chcąc rozwijać biznes. Jak efektywnie zabezpieczyć się przed przeciwnościami?

Nie ma skutecznej metody. Choćbyśmy nie wiadomo jak pilnowali zasad BPH, prędzej czy później zdarzy się jakiś wypadek. Choćbyśmy regularnie serwisowali wszystkie posiadane maszyny – któraś w końcu się zepsuje (a zgodnie z tzw. prawami Murphy’ego stanie się to w najmniej oczekiwanym momencie). Choćbyśmy dokładnie prześwietlali każdego kontrahenta, sytuacja rynkowa może nagle sprawić, że stanie się on niewypłacalny.

Zdarzeń losowych w branży budowlanej nie da się przewidzieć. Można się jednak właściwie na nie przygotować, aby zminimalizować straty spowodowane ich powstaniem.

Jak to zrobić? Najlepszą metodą jest zakup odpowiednich polis ubezpieczeniowych chroniących naszą firmę, jej mienie oraz zdrowie i życie pracowników. Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych ubezpieczeń dla firmy budowlanej.

Jakie ubezpieczenie dla firmy budowlanej wybrać?

Na rynku istnieje wiele ciekawych polis ubezpieczeniowych skierowanych do przedsiębiorców. Możliwości, jakie zapewniają, można wykorzystać również w branży budowlanej, chroniąc się tym samym maksymalnie przed następstwami negatywnych zdarzeń losowych. Jakie polisy warto zakupić?

Ubezpieczenie OC firmy

Dzięki posiadaniu ubezpieczenia OC firma chroniona jest przed skutkami działań pracowników względem osób trzecich oraz ich mienia. W momencie wystąpienia jakiegokolwiek zdarzenia (np. uszkodzenia pojazdu stojącego nieopodal miejsca budowy), koszty pokrywane są przez ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie inwestycji

Oprócz wspomnianego powyżej ubezpieczenia OC, ubezpieczenie inwestycji to jedna z ważniejszych polis chroniąca firmy budowlane. Wykupiona dla każdej z prowadzonych inwestycji chroni przed błędami popełnionymi przez projektanta oraz dodatkowymi kosztami, np. wyższym niż był zakładany kosztem transportu materiałów czy koniecznością wypłacenia nadgodzin pracownikom.

Ubezpieczenia techniczne

Awaria maszyn budowlanych może popsuć każdy misternie ułożony plan. Aby mieć pewność, że nie zostaniemy z nią sami, warto wykupić specjalne ubezpieczenie techniczne. Dzięki niemu pokryjemy zarówno sam koszt naprawy i serwisowania sprzętu, jak i będziemy w stanie odzyskać pieniądze za straty spowodowane przestojem.

Ubezpieczenia grupowe dla pracowników

Oprócz sprzętu firmowego warto zadbać również o pracowników. Specjalny pakiet ubezpieczenia grupowego chroni zarówno ich, jak i ich rodziny przez całą dobę. W momencie wystąpienia jakiegokolwiek wypadku, to ubezpieczyciel bierze na siebie koszty hospitalizacji i przywrócenia pracownika do pełni zdrowia.

CZYTAJ:  Jak zachować płynność finansową w firmie?

Ubezpieczenia finansowe

Niewypłacalność kontrahentów to w branży budowlanej gorzka rzeczywistość. Wiele firm z powodu jej utraty wpadło w poważne problemy finansowe, musząc wypłacić pensje pracownikom i jednocześnie czekając na wpłatę od kluczowego kontrahenta. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto wykorzystać coraz popularniejsze ubezpieczenia, które chronią płynność finansową firmy i zapewniają niezbędne środki na dalsze prowadzenie i rozwój działalności.

Ubezpieczenie dla firm budowlanych chroni je zarówno przed negatywnymi zdarzeniami losowymi, jak i celowymi działaniami osób trzecich. Pozwala na zapewnienie niezbędnej ochrony pracownikom oraz posiadanemu mieniu. Aby móc skutecznie chronić swoje interesy, warto wiedzieć, gdzie ubezpieczyć firmę budowlaną.

W Capital Brokers od wielu lat zajmujemy się sprzedażą specjalistycznych ubezpieczeń biznesowych dla każdej wielkości działalności, prowadzonej w różnorakich branżach. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie ubezpieczeń dla firm budowlanych. Dlatego, jeśli szukasz polis chroniących Twój biznes i pozwalających Ci się rozwijać, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy chętnie pomogą dopasować zestaw ubezpieczeń do potrzeb Twojej firmy.

CZYTAJ:  Jak zabezpieczyć zyski firmy?