Jakie ubezpieczenia dla firmy logistycznej warto wybrać?

Jakie ubezpieczenia dla firmy logistycznej warto wybrać?

Przewóz towarów to mocna, stale rozwijająca się branża. Nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców próbuje swoich sił w spedycji, zarówno na krajową, jak i międzynarodową skalę. Jakie ubezpieczenia dla firmy logistycznej wybrać, aby spokojnie rozwijać tego typu biznes? Nasi specjaliści podpowiadają, które polisy będą dla Ciebie najlepsze.

Po co mi ubezpieczenie dla firmy logistycznej?

Jeśli myślisz o rozpoczęciu kariery jako właściciel firmy logistycznej, masz obszerną listę powodów, aby dokładnie zabezpieczyć nie tylko swoje pojazdy i pracowników, lecz również przewożony towar. Zwłaszcza, że odpowiednio dobrane ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów z tytułu wszelkich negatywnych sytuacji mających miejsce w czasie realizowania zleceń.

Wykupując polisę chronisz firmowe pieniądze, które w każdej sytuacji związanej np. z uszkodzeniem lub utratą powierzonego ładunku musiałbyś wypłacić niezadowolonemu klientowi.

Jakie ubezpieczenia dla firmy logistycznej warto wybrać?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają szerokie pakiety ubezpieczeń biznesowych dla firm. Niektóre spośród nich doskonale sprawdzają się w branży logistycznej. Poniżej przedstawiamy cztery stanowiące swoiste must have dla właścicieli firm spedycyjnych.

Ubezpieczenie OCP

Jest to tzw. ubezpieczenie OC przewoźnika możliwe do wykupienia dla firm zajmujących się zarobkowym przewozem towarów. Nie jest obowiązkowe, ale warto je posiadać z kilku ważnych powodów:

  • może być wymagane przez potencjalnego klienta,
  • zabezpiecza Twoją firmę w razie uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży przewożonego towaru, często również w sytuacji, w której pojazd pozostawiony jest (np. w czasie przerwy) na parkingach strzeżonych,
  • zabezpiecza interesy firmy również w momencie, gdy szkody w towarze spowodowane zostały umyślnym działaniem kierowcy.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie firmowe w ramach odpowiedzialności cywilnej to pakiet nieco bardziej ogólny w porównaniu z opisywanym powyżej. Jednak jego posiadanie nakłada na Twoją firmę dodatkową ochronę z tytułu szkód powstałych względem osób trzecich zarówno przez działanie Twoje, jak i Twoich pracowników.

CZYTAJ:  Dlaczego warto mieć ubezpieczenie OC dla firmy?

Ubezpieczenie flot samochodowych

Posiadając firmowe pojazdy musisz obowiązkowo wykupić dla nich odpowiednio dobrane polisy OC. Decydując się na ubezpieczenie flot samochodowych, jedną polisą obejmujesz wszystkie samochody znajdujące się w posiadaniu przedsiębiorstwa. To oczywiście jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż ubezpieczenia kupowane dla każdego pojazdu osobno.

Ubezpieczenie pracowników w podróży

Zabezpieczenie towaru i pojazdów to nie wszystko. Równie ważni, a nawet ważniejsi, są Twoi pracownicy. Wykupienie ubezpieczenia pracowników w podróży gwarantuje im:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia w czasie pobytu poza granicami Polski,
  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie NWW,
  • pomoc assistance (np. przy wyrobieniu nowych dokumentów, gdy poprzednie uległy zniszczeniu lub zostały skradzione),
  • ubezpieczenie sprzętu oraz bagażu w razie kradzieży, zaginięcia lub zgubienia.
CZYTAJ:  Jak zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa pracownikom?

Pakiet dobranych w ten sposób ubezpieczeń zabezpieczy zarówno pracownika, pojazd, jak i przewożony towar, pozwalając Ci skuteczniej chronić całość zlecenia przed losowymi wypadkami. A to z kolei pozytywnie wpływa na firmowe finanse, pozostawiając Ci środki niezbędne do prawidłowego rozwoju.

 

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem dedykowanym dla firmy logistycznej skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pozwolą dobrać zakres ubezpieczenia do Twoich potrzeb.