Jak zmniejszyć koszty ubezpieczenia?

Jak zmniejszyć koszty ubezpieczenia?

Ubezpieczenie biznesowe chroni firmę przed skutkami negatywnych zdarzeń – zarówno tych losowych, jak i celowych. Z tego powodu coraz większa liczba przedsiębiorców postanawia wykupić ochronę dla swojego biznesu, zastanawiając się równocześnie, jak zmniejszyć koszty ubezpieczenia biznesowego. Takie ubezpieczenie powinno zapewniać należyte bezpieczeństwo i jednocześnie być akceptowalne dla firmowego budżetu.

Pakiet ubezpieczeń biznesowych – ile to kosztuje?

Polisa ubezpieczeniowa kosztuje. Ile? Tak naprawdę zależy to od dziesiątków różnorakich czynników, m.in. wielkości przedsiębiorstwa, posiadanego przez nie majątku, generowanych obrotów, branży, w której działa itp.

Wszystkie te czynniki składają się na ostateczną kwotę, jaką musi zapłacić przedsiębiorca, aby kierowany przez niego biznes był chroniony polisami. Dzięki temu będzie mógł w spokoju rozwijać się bez względu na wszelkie przeciwności losu.

Chcąc wprowadzić w działaniach firmowych optymalizację kosztów, wielu przedsiębiorców nie decyduje się jednak ostatecznie na zakup ubezpieczeń. Ryzykują zatem powstanie sytuacji, które mogą zagrozić od strony finansowej mozolnie budowanej firmie. W dzisiejszym artykule pokazujemy, jak nie dopuścić do tego typu sytuacji i zmniejszyć koszty ubezpieczenia bez potrzeby rezygnacji z jego najważniejszych elementów.

CZYTAJ:  Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie u brokera?

Jak obniżyć koszty ubezpieczenia biznesowego?

Sposoby na obniżenie kosztów ubezpieczenia biznesowego są dwa. Przedstawimy je poniżej.

Pierwszym z nich jest wybór polisy biznesowej z pomocą brokera ubezpieczeniowego. Jest to specjalistyczna firma, działająca w branży ubezpieczeniowej, mającą w niej szerokie kontakty i dojście do najciekawszych ofert.

Broker ubezpieczeniowy będzie w stanie samodzielnie dopasować konkretny produkt do naszych potrzeb (również pod względem ceny), wybierając spośród tych, które dostępne są obecnie na rynku. Jednocześnie jest on w stanie w znacznie większym stopniu wpłynąć na towarzystwo ubezpieczeniowe. Negocjuje w naszym imieniu szczegóły polisy, co może skutkować m.in. dalszym zejściem z kosztów lub dodatkowymi bonusami.

Drugi sposób na obniżenie kosztów to zapewnienie sobie specjalnych pakietów ubezpieczeń biznesowych. Niepisana zasada handlu mówi, że im więcej produktów kupujemy, tym niższa jest jednostkowa cena każdego z nich. Dlatego chcąc zapewnić swojej firmie szeroki wachlarz ochronny, warto sprawdzić, czy broker ubezpieczeniowy jest w stanie spiąć kilka różnych ubezpieczeń w zgrabny pakiet. Takie działanie powoduje znaczące zmniejszenie kosztów zakupu ubezpieczenia i pozwala na zbudowanie zestawu polis, który doskonale sprawdzi się w konkretnej rzeczywistości biznesowej.

CZYTAJ:  Jak wybrać firmę ubezpieczeniową?

Wykorzystanie możliwości, jakie w zakresie optymalizacji kosztów ubezpieczenia zapewnia doświadczony broker sprawia, że warto skorzystać z jego usług. Dlatego zapraszamy do kontaktu z doradcami Capital Brokers, którzy pomogą dopasować ubezpieczenia biznesowe do potrzeb Twojej firmy i sprawią, że ich koszt będzie tak niski, jak to tylko możliwe.