Jak zabezpieczyć zyski firmy?

Jak zabezpieczyć zyski firmy?

Firma musi zarabiać – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednakże przestoje produkcji czy też nierzetelni kontrahenci są w stanie skutecznie utrudnić realizację tego podstawowego zadania. Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć zyski firmy? Sprawdź możliwości oferowane przez odpowiednio dobrane ubezpieczenia biznesowe.

Jak dzięki ubezpieczeniom biznesowym zabezpieczyć zyski firmy?

Biznesowa rzeczywistość w Polsce zna wiele przypadków, w których całkiem nieźle rozwijająca się w firma w pewnym momencie traciła płynność finansową i stawała na skraju bankructwa. W zdecydowanej większości nie było to związane z nieodpowiednim zarządzaniem, lecz z losowymi problemami z wypłacalnością kontrahentów czy też z awariami w parku maszynowym, uniemożliwiającymi kontynuowanie pracy w standardowym zakresie.

W związku z tym, wychodząc naprzeciw problemom współczesnych firm, towarzystwa ubezpieczeniowe stworzyły specjalne, dedykowane im produkty ubezpieczeniowe. Dzięki nim zabezpieczenie zysków firmy jest znacznie prostsze.

Jakie ubezpieczenie wybrać, aby zabezpieczyć zyski firmy?

W ofercie Capital Brokers znajdziemy dwa rodzaje dedykowanych ubezpieczeń, które pozwolą zabezpieczyć naszą firmę przed negatywnymi, losowymi sytuacjami, zarówno tymi wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi.

  • Ubezpieczenie techniczne: jest to polisa obejmująca swoją ochroną wszystkie maszyny wykorzystywane w firmie. Jej posiadanie sprawia, że w razie jakiejkolwiek awarii nie tylko otrzymamy zwrot kosztów naprawy, ale jednocześnie ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze stanowiące równowartość zysku utraconego z tytułu przestoju.
  • Ubezpieczenie finansowe: ten rodzaj ubezpieczeń chroni naszą firmę przed utratą płynności finansowej z powodu nieopłacenia przez kontrahentów wystawionych im faktur. W tym przypadku ubezpieczyciel pokrywa wysokość faktury, pozwalając nam odzyskać środki niezbędne do opłacenia własnych zobowiązań i inwestycji.
CZYTAJ:  Czy ubezpieczenia biznesowe są potrzebne?

Czy potrzebuję ubezpieczeń biznesowych w mojej firmie?

Mimo szerokich perspektyw rozwoju oferowanych przez wolny rynek rzeczywistość biznesowa pełna jest niebezpieczeństw i wydarzeń losowych o negatywnym wydźwięku. Dziś na szczęście odpowiednio dobrane ubezpieczenia gwarantują możliwość skutecznej ochrony przed tego typu sytuacjami.

Jeśli więc chcesz chronić zyski firmy i spać spokojnie, bez strachu o to, że dowolna awaria czy nierzetelny kontrahent wpłyną negatywnie na Twoją działalność, skorzystaj z możliwości, jakie oferujemy Ci w Capital Brokers. Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób skutecznie zabezpieczymy Twoje przychody.

CZYTAJ:  Optymalizacja ubezpieczeniowa – jak płacić mniej za ubezpieczenie pojazdów firmowych?