Jak zabezpieczyć pracownika budowlanego?

Jak zabezpieczyć pracownika budowlanego?

Praca w branży budowlanej nie należy do najłatwiejszych. Nie tylko z racji konieczności działania w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, ale również ze względu na wiele niebezpieczeństw, na które nierzadko naraża się pracownik budowlany. Ubezpieczenie go jest więc priorytetem dla każdego, kto ceni sobie przede wszystkim bezpieczeństwo, skuteczność i wydajność pracy całego zespołu.

Pracownik budowlany – jakie ubezpieczenie będzie dla niego najlepsze?

Praca w upale, na mrozie czy przy zacinającym deszczu – kariera w branży budowlanej nie należy do łatwych. O tym, jak bardzo jest wymagająca, przekonują się każdego dnia pracownicy firm budowlanych oddający do użytku kolejne metry dróg czy stawiający nowe osiedla mieszkaniowe.

Praca na wysokościach, bliska obecność niebezpiecznych narzędzi, ciężkie materiały budowlane, błędy spowodowane czynnikiem ludzkim. O wypadek na budowie wcale nie jest trudno. Wystarczy chwila nieuwagi, jedna niedopatrzona procedura bezpieczeństwa czy zwykły pech i nieszczęście gotowe.

Z tego powodu, aby jak najlepiej chronić pracowników przed skutkami ewentualnych wypadków, warto dbać nie tylko o odpowiednie, działające narzędzia pracy i doświadczoną kadrę zarządzającą, pilnującą, aby wszystkie przepisy bezpieczeństwa były wykonywane dokładnie. Przydadzą się również dedykowane ubezpieczenia. W razie wystąpienia jakiejkolwiek sytuacji negatywnie wpływającej na zdrowie pracownika, pozwolą mu wrócić do pełni sił.

Jednym ze sposobów ochrony pracownika budowlanego jest ubezpieczenie go od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie takie pozwala na pokrycie wszelkich kosztów związanych z leczeniem pracownika w momencie, gdyby uległ on wypadkowi w miejscu pracy lub poza nią. Dobre ubezpieczenie NNW pracowników chroni ich przez całą dobę. Przysługuje bez względu na miejsce, w którym się znajdują. Dzięki temu zarówno finanse firmy, jak i samego pracownika są odpowiednio zabezpieczone. Nie ma zatem potrzeby sięgania po oszczędności w razie wystąpienia  uszczerbku na zdrowiu.

Dlaczego pracownik budowlany powinien mieć odpowiednie ubezpieczenie?

Obecnie mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Deficyt rąk do pracy spowodował, iż to właśnie pracownicy bardzo często dyktują warunki zatrudnienia. Doprowadziło to do sytuacji, w której firmy, chcąc przyciągnąć najlepszych specjalistów, poszerzają ofertę pozapłacowych benefitów. Mają one skusić kandydatów do zainteresowania się właśnie ich ofertą pracy.

W branży budowlanej jednym z najciekawszych sposobów na znalezienie odpowiednich osób jest właśnie możliwość zapewnienia im dodatkowego ubezpieczenia, które zapewni bezpieczeństwo finansowe w razie wypadku.

Posiadanie takiego pakietu ubezpieczenia zwiększa motywację pracowników, jednocześnie zmniejszając ich rotację. Pozwala również jeszcze łatwiej przyciągnąć do siebie specjalistów. Ci poza dobrą pensją, szukają benefitów zabezpieczających zarówno ich, jak i ich rodziny.

Jeśli szukasz pakietu ubezpieczeń NNW pracowników dla swojej firmy, sprawdź ofertę Capital Brokers. Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy pomogą Ci dopasować polisę ubezpieczeniową do specyfiki branży, w której działasz i wielkości Twojego biznesu.

CZYTAJ:  Jakie ubezpieczenia wybrać dla firmy budowlanej?