Jak zabezpieczyć firmowe nieruchomości?

Jak zabezpieczyć firmowe nieruchomości?

Jak mówi stare przysłowie „wypadki chodzą po ludziach”. Dlatego, póki nie wyrobimy w sobie zmysłu prekognicji, zmuszeni jesteśmy przygotowywać się na każdą możliwą sytuację, jaką może przynieść życie. Dotyczy to również zarządzania firmowymi nieruchomościami.

Firmowe nieruchomości – jak skutecznie je zabezpieczyć?

Nie ważne, czy wynajmujemy pojedyncze biuro czy Twoja firma jest właścicielem okazałego biurowca w centrum miasta. Każdy przedsiębiorca, chcący skutecznie działać w swojej branży, wie, że zabezpieczenie biznesu jest sprawą kluczową. A bezpieczeństwo wykorzystywanych w przedsiębiorstwie nieruchomości wśród spraw kluczowych jest jednym z priorytetów. Bez swojej stałej siedziby wiele firm nie jest bowiem w stanie działać. Nie mając miejsca na przechowywanie lub produkowanie wyrobów, tracą możliwość dalszego rozwoju.

Dlatego chcąc zapewnić firmowym nieruchomościom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, warto je odpowiednio ubezpieczyć.

Zwłaszcza, że na rynku znajdziemy wiele rozmaitych polis ubezpieczeniowych, które pozwalają zapewnić ochronę przeciwko różnorakim losowym przypadkom.

Jak znaleźć dobrą polisę ubezpieczeniową i co powinna zawierać?

Gdzie szukać odpowiednich ubezpieczeń nieruchomości firmowych? Najlepiej udać się do doświadczonego brokera, u którego otrzymamy najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb ofertę. Broker ma zazwyczaj do dyspozycji pakiety ubezpieczeniowe różnych towarzystw, dzięki czemu jest w stanie skuteczniej dopasować konkretne rozwiązania do wielkości naszej firmy. Dodatkowo jego doświadczenie na rynku pozwala wynegocjować niższą stawkę polisy, co również przynosi naszej firmie konkretne oszczędności.

Bez względu na metraż pomieszczeń wykorzystywanych przez nasz biznes, dobrze dopasowana polisa powinna zawierać w sobie możliwie najszerszy zakres standardowej ochrony m.in.:

  • ubezpieczenie od szkód wywołanych zjawiskami atmosferycznymi, czyli np. od deszczu, śniegu, gradobicia czy uderzenia pioruna,
  • ubezpieczenie od szkód powstałych na wskutek klęsk żywiołowych (m.in. powodzi, huraganów),
  • ubezpieczenie od pożaru (zarówno dla celowego i jak przypadkowego zaprószenia ognia),
  • ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, zapewniające środki na pokrycie skradzionych elementów wyposażenia,
  • ubezpieczenie od wandalizmu, dzięki któremu odbudujemy np. zdewastowaną elewację, powybijane szyby czy też inne skutki niszczycielskich działań wandali.
CZYTAJ:  Jakie ubezpieczenia wybrać dla firmy budowlanej?

Wszystkie powyższe elementy jako pakiet ubezpieczenia mienia firmowego posiada w swojej ofercie Capital Brokers. Nasi doświadczeni konsultanci chętnie dopasują zakres działania polisy dla firmy każdej wielkości. Dlatego już dziś skontaktuj się z naszymi doradcami i sprawdź, w jaki sposób jesteś w stanie skutecznie chronić pomieszczenia firmowe.