Jak wybrać dobre ubezpieczenie floty firmowej?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie floty firmowej?

Samochody firmowe w wielu branżach są podstawowym elementem generującym niezbędne do przetrwania i rozwoju przedsiębiorstwa zyski. Z tego powodu warto zainwestować w dobre ubezpieczenie floty firmowej. Daje ono możliwość jej pełnej eksploatacji, a w razie jakichkolwiek problemów – zapewni środki na ich skuteczne pokonanie.

Jakie ubezpieczenie floty firmowej wybrać?

Na rynku istnieje cała masa różnego rodzaju polis ubezpieczeniowych. Od najtańszych, zawierających tylko i wyłącznie obowiązkowe ubezpieczenie OC, poprzez pakiety oferujące szereg dodatkowych usług mających na celu ochronę przed wieloma innymi sytuacjami losowymi.

O ile w przypadku posiadania jednego pojazdu firmowego wybór polisy nie jest problemem, kilka samochodów kupionych na firmę generuje już z tytułu zakupu ubezpieczenia wymierne, zauważalne koszty. Dlatego też doświadczeni przedsiębiorcy wykorzystują specjalne dedykowane polisy, które zapewniają ubezpieczenie floty firmowej jako całości.

W ten sposób są w stanie optymalizować koszty zakupu ubezpieczenia. Dzieje się tak dlatego, że jedna, ogólna polisa obejmująca wszystkie firmowe pojazdy w rozbiciu jednostkowym wychodzi znacznie taniej niż zakup ubezpieczenia dla każdego z nich z osobna.

CZYTAJ:  Jakie ubezpieczenia dla firmy logistycznej warto wybrać?

Co powinno zawierać ubezpieczenie floty firmowej?

Ubezpieczenie floty firmowej to nazwa dla wielu różnorakich produktów ubezpieczeniowych różniących się między sobą stopniem ochrony pojazdów. Aby mieć pewność, że będziemy chronić nasze samochody przed największą liczbą możliwych negatywnych sytuacji pojawiających się w czasie ich użytkowania, powinniśmy dokładnie dopasować dodatkowe elementy zakupionej polisy.

Co powinno się w niej znajdować? Oprócz podstawowego i obowiązkowego ubezpieczenia OC warto sprawdzić, czy posiada ona również:

  • pakiet AC, który pokryje koszty napraw nieobejmowanych przez OC,
  • pakiet ubezpieczenia dla szyb i opon, jaki stanowi alternatywę dla AC (przeznaczony dla firm chcących jeszcze bardziej redukować koszty). Pakiet ten daje możliwość ubezpieczenia uszkodzeń szyb i opon w samochodach firmowych,
  • pakiet Assistance, oferujący szeroki wachlarz usług związanych z obsługą poawaryjną pojazdów firmowych. Zawiera się w tym m.in. holowanie do warsztatu, samochód zastępczy, pomoc w drobnych awariach na terenie całego kraju itp.,
  • zieloną kartę, która jest wymagana, jeśli firmowy pojazd porusza się często poza granicami Polski.

Dobrze dobrane ubezpieczenie floty firmowej nie tylko chroni samochody przed różnego rodzaju zdarzeniami, ale również może przyczynić się do dużych oszczędności w budżecie przedsiębiorstwa. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie rozwijać firmę bez względu na zdarzenia losowe.

CZYTAJ:  Dlaczego warto mieć ubezpieczenie OC dla firmy?

Jeśli posiadasz flotę samochodową i szukasz dla niej najlepszego ubezpieczenia, sprawdź ofertę Capital Brokers. Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy pomogą Ci dopasować polisę do aktualnych potrzeb, zapewniając najniższą możliwą cenę przy maksymalnie szerokiej ochronie firmowych pojazdów.