Jak ubezpieczyć helikopter lub samolot firmowy?

Jak ubezpieczyć helikopter lub samolot firmowy?

Choć może się to wydawać ekstrawagancją, posiadanie lub użytkowanie statku powietrznego jest w dużych firmach coraz popularniejszym sposobem na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Aby robić to bezpiecznie, warto wykorzystać odpowiednio dobrane ubezpieczenie lotnicze.

Dlaczego ubezpieczenie lotnicze jest niezbędne?

Transport powietrzny to najszybszy sposób na przewiezienie ładunku lub konkretnych osób z jednego do drugiego miejsca. Z tego powodu firmy transportowe stale rozbudowują swój park maszynowy, inwestując w kolejne pojemne samoloty. Zysk w posiadaniu własnego statku powietrznego – w tym wypadku zarówno helikoptera, jak i niewielkiego samolotu pasażerskiego – widzą również inne firmy, dla których szybki przewóz managerów z jednego miejsca w inne jest kluczowym zagadnieniem służącym rozwojowi przedsiębiorstwa.

Jaki by nie był powód budowania floty powietrznej, wymaga ona odpowiednio wyszkolonej załogi, doświadczonych serwisantów oraz niezbędnego pakietu ubezpieczeń pokrywających wszystkie ewentualne roszczenia, jakie pojawić by się mogły w wyniku jej użytkowania.

Ubezpieczenia lotnicze są więc doskonałym wyborem, który warto rozważyć w momencie zakupu (ewentualnie wynajmu) pierwszego samolotu lub helikoptera. Zwłaszcza że użytkownik takiej maszyny, podobnie jak w przypadku dowolnego samochodu, zobowiązany jest do posiadania odpowiedniej polisy OC.

Ubezpieczenia lotnicze – co wchodzi w ich skład?

Pakiet ubezpieczeń lotniczych, dostępnych m.in. w Capital Brokers, rozwiązuje wiele problemów, z jakimi borykają się firmy użytkujące pojazdy powietrzne. Dobrany został w taki sposób, aby chronić interesy przedsiębiorstw w możliwie największym zakresie.

Wykupując ubezpieczenia lotnicze, otrzymamy:

  • polisę OC obejmującą pasażerów, podróżnych oraz zabrane przez nich na pokład bagaże i rzeczy osobiste,
  • polisę OC obejmującą również wszystkie osoby trzecie niebędące pasażerami, podróżnymi ani członkami załogi (np. osoby postronne, które mogłyby ucierpieć w razie ewentualnej katastrofy lotniczej),
  • polisę OC chroniącą firmę transportową przed skutkami zniszczenia lub uszkodzenia przewożonych ładunków,
  • ubezpieczenie NNW dla członków załogi wraz z dodatkową ochroną rzeczy osobistych zabieranych przez nich na pokład.
CZYTAJ:  Ubezpieczenia finansowe. Podstawowe informacje

Taki pakiet ubezpieczeń pozwala na zgodne z przepisami użytkowanie samolotów i helikopterów przez firmę. Chroni ją przed negatywnymi skutkami zarówno zamierzonych, jak i niezamierzonych działań związanych z wykonywaniem usług transportowych na rzecz swoich pracowników i pasażerów spoza struktur przedsiębiorstwa.

Wykorzystując w swojej firmie pojazdy powietrzne, warto mieć na celu przede wszystkim zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa załodze, pasażerom oraz ładunkowi zabieranemu na pokład. Z tego powodu polecamy sprawdzić, jakie ubezpieczenia lotnicze posiada w swojej ofercie Capital Brokers.

W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą dopasować ofertę ubezpieczeniową do potrzeb każdej firmy.