Jak dobrze ubezpieczyć farmy wiatrowe?

Jak dobrze ubezpieczyć farmy wiatrowe?

Ekologiczny trend, który panuje w Europie od kilku ostatnich lat, powoduje, że coraz więcej osób postanawia inwestować m.in. w energię odnawialną. Dlatego na terenie naszego kraju powstają coraz to nowe farmy wiatrowe, wymagające specjalistycznego ubezpieczenia. W odpowiedzi na potrzeby rynku do oferty towarzystw ubezpieczeniowych wprowadzone zostały odpowiednie produkty.

Farmy wiatrowe – dlaczego warto objąć je ubezpieczeniem?

Możliwość samodzielnego produkowania prądu na potrzeby swojej firmy czy też lokalnej społeczności sprawia, że na terenie Polski w wielu miejscach powstają farmy wiatrowe lub fotowoltaiczne – specjalnie przygotowane tereny, na których stawiane są wysokie wiatraki lub ogniwa solarne. Tworzą one energię elektryczną, wykorzystując do tego odnawialne zjawiska naturalne – wiatr i promienie słoneczne.

Koszt samych urządzeń do produkcji energii elektrycznej jest wysoki, a dodatkowo są on awaryjne. Dlatego też w przypadku inwestycji w farmy wiatrowe warto poznać zagrożenia, jakie możemy napotkać na naszej drodze.

Do największych niebezpieczeństw dla inwestycji w ekologiczne technologie zaliczamy m.in.: złe warunki atmosferyczne, awarie sprzętu oraz uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez czynniki zewnętrzne, (np. celowe działania osób trzecich).

Dlatego, chcąc chronić naszą inwestycję, warto wykorzystać odpowiednie ubezpieczenia farm wiatrowych i fotowoltaiki, zapewniające ochronę w momencie wystąpienia jakichkolwiek zdarzeń losowych i środki niezbędne do usunięcie ich skutków.

Jakie ubezpieczenia wybrać?

Jeśli chodzi o ubezpieczenia farm wiatrowych, obecnie w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy specjalne, dedykowane produkty. Oferują one m.in. ubezpieczenie:

  • OC dla inwestora, chroniące przed negatywnymi skutkami działania naszej ekologicznej inwestycji względem osób trzecich oraz ich mienia,
  • od uszkodzeń i awarii, pozwalające pozyskać środki na niezbędne naprawy,
  • od wszystkich niebezpieczeństw zagrażających działaniu farm wiatrowych, w tym m.in. od nieodpowiednich warunków atmosferycznych i zniszczeń spowodowanych klęskami żywiołowymi,
  • od utraty zysku spowodowanego wystąpieniem awarii, jakie pozwala odzyskać pieniądze stracone na przymusowym wstrzymaniu działania inwestycji.

Wykupując ubezpieczenia farm wiatrowych, możemy być pewni, że nasza inwestycja będzie się rozwijać, a w razie wystąpienia jakichkolwiek negatywnych sytuacji, polisa zapewni nam niezbędne środki na przywrócenie jej do optymalnego stanu.

CZYTAJ:  Chcesz inwestować w energię odnawialną? Zobacz, jak się zabezpieczyć przed szkodami!

Wykorzystując takie rozwiązania biznesowe, jesteśmy w stanie chronić farmy wiatrowe przed istniejącymi zagrożeniami. A jednocześnie zabezpieczyć źródło przychodu, jakim jest wytwarzanie i udostępnianie energii elektrycznej pozyskiwanej z zasobów odnawialnych.

Jesteś zainteresowany inwestycjami w energię pozyskiwaną z wiatru oraz słońca, ale nie masz pewności co do jej bezpieczeństwa? Skontaktuj się z nami. Specjaliści współpracujący z Capital Brokers chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dopasować zakres ubezpieczenia do Twoich potrzeb i wymagań.

Dzięki naszej pomocy zyskasz nie tylko niezbędną ochronę dla inwestycji w farmy wiatrowe i fotowoltaikę, ale również przyczynisz się do poprawiania jakości środowiska naturalnego w swojej okolicy.