Co otrzymują pracownicy objęci ubezpieczeniem?

Co otrzymują pracownicy objęci ubezpieczeniem?

Chcąc stworzyć przyjazne warunki pracy, musimy zainwestować nie tylko w odpowiedni sprzęt biurowy, ale również pozapłacowe benefity. Jednym z najciekawszych i najbardziej popularnych jest ubezpieczenie pracownika. Co obejmuje i dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie pracownika – jakie są jego zalety?

Mając do czynienia z tzw. „rynkiem pracownika”, czyli sytuacją, gdzie to właśnie pracownik jest w stanie dyktować warunki na rynku, musimy coraz częściej sięgać po odpowiednie środki, które mają na celu znalezienie i zachęcenie najlepszych specjalistów. Ci, oprócz faktycznej pensji otrzymywanej każdego miesiąca, cenią sobie również dodatki pozapłacowe w postaci benefitów. Standardem jest oferowanie pracownikom karnetów na siłownię czy choćby pakietów medycznych. Coraz częściej mamy do czynienia również z sytuacją, w której w zamian za pracę w danej firmie obejmowani są oni dodatkowym ubezpieczeniem.

CZYTAJ:  Jak zabezpieczyć pracownika budowlanego?

Ubezpieczenie pracownika – co obejmuje polisa?

Ubezpieczenia biznesowe to grupa produktów, które z roku na rok zyskują na znaczeniu. Odpowiednio dobrane polisy dedykowane przedsiębiorstwom chronią zarówno mienie, jak i interesy firm, pozwalając im na skuteczny rozwój bez względu na pojawiające się sytuacje losowe.

Biorąc pod uwagę polisę ubezpieczeniową dla pracowników, otrzymujemy rozwiązanie zapewniające nie tylko wyższy poziom przywiązania do firmy, ale również jesteśmy w stanie pozyskać doświadczonych specjalistów działających od lat w naszej branży.

Standardowo ubezpieczenie pracownika obejmuje nie tylko jego samego, ale również jego najbliższą rodzinę – partnera życiowego oraz dzieci. W zależności od rodzaju polisy możemy zapewnić im m.in.:

  • szybki dostęp do specjalistów z różnych dziedzin medycyny, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami,
  • ochronę w czasie oraz po pracy, również podczas wyjazdów wakacyjnych,
  • pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji i rehabilitacji, która pozwala wrócić do pełni sprawności,
  • szybką wypłatę odszkodowania bez konieczności opłacania podatku od spadków i darowizn.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie pracownika?

Ubezpieczenie pracownika staje się coraz popularniejszym benefitem pozapłacowym, który w swojej ofercie posiadają firmy nastawione na budowanie zgranego zespołu specjalistów. Obejmując tego typu polisą naszych podwładnych, dajemy im pewność, że chcemy troszczyć się o nie tylko o nich, ale również ich najbliższych. Jako, że na pewnym etapie życia troska o rodzinę to jedno z najsilniejszych uczuć towarzyszących człowiekowi, chęć zapewnienia jej należytej opieki sprawia, że oferując w ramach zatrudnienia ubezpieczenie pracownika, jesteśmy w stanie zwerbować doświadczonych i sumiennych kandydatów.

Jeśli chcemy być liderem w naszej branży i oferować klientom najlepsze możliwe rozwiązania, musimy otaczać się najlepszymi specjalistami. A dzięki temu, co oferuje ubezpieczenie pracownika, jesteśmy w stanie skutecznie ściągnąć ich do naszej firmy.

CZYTAJ:  Ubezpieczenie pracowników a budowanie strategii employer branding w małej firmie

Jesteś zainteresowany ubezpieczeniami pracowniczymi? Chcesz zapewnić swoim podwładnym i ich rodzinom najlepszą możliwą ochronę? Skontaktuj się z doradcami Capital Brokers – chętnie odpowiemy na każde pytanie i pokażemy, w jaki sposób jesteś w stanie lepiej chronić obecnych pracowników jednocześnie ściągając do siebie najlepszych dostępnych ekspertów.