Awaria samochodu służbowego – co zrobić?

Awaria samochodu służbowego – co zrobić?

Stary dowcip mówi, że jedynym samochodem, jaki jest w stanie podjechać pod każdy krawężnik, jest samochód służbowy. Mimo humorystycznego akcentu, twierdzenie to jest bardzo prawdziwe, zwłaszcza, że pojazdy wchodzące w skład floty firmowej eksploatowane są intensywnie, przez co statystycznie częściej ulegają różnorakim awariom. Co zrobić, gdy spotka nas awaria samochodu służbowego?

Awaria samochodu służbowego – co robić, gdy się wydarzy?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: jedziemy służbowym samochodem w trasę. W kalendarzu mamy wpisane spotkanie z kilkoma klientami, mogącymi stanowić kluczowy czynnik rozwoju dla naszej firmy. Niestety, gdzieś na drodze międzymiastowej auto zaczyna się dziwnie zachowywać. Kontrolki na tablicy rozdzielczej rozbłyskują niczym świąteczna choinka, po czym silnik odmawia posłuszeństwa. I na nic zdają się prośby, groźby i złorzeczenia. Cud techniki napędzany benzyną w jednej chwili zmienia się z środka transportu w półtoratonowy problem zaparkowany na poboczu. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?

Najprostszym sposobem staje się wezwanie pomocy drogowej, która szybko odholuje samochód do warsztatu, gdzie z kolei specjaliści podejmą się próby reanimacji naszych czterech kółek.

Taka usługa oczywiście kosztuje, jednak jeśli wraz z ubezpieczeniem OC wykupiliśmy odpowiedni pakiet assistance, koszt ten wliczony jest w cenę polisy.

CZYTAJ:  Jak wybrać dobre ubezpieczenie floty firmowej?

O czym warto pamiętać wybierając ubezpieczenie floty firmowej?

Ubezpieczenie floty firmowej, zwłaszcza przy kilku posiadanych na stanie pojazdach, jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie nie tylko optymalizację kosztów ubezpieczenia, ale również chce objąć pełną ochroną wszystkie posiadane w firmie samochody.

W pakiecie otrzymujemy bowiem nie tylko obowiązkowe OC. Jesteśmy w stanie dobrać również opcjonalne rozwiązania znacznie lepiej chroniące pojazdy, choćby przed zdarzeniami opisanymi na początku tego artykułu.

Aby nawet w czasie awarii poza siedzibą firmy móc uzyskać dostęp do szybkiej i bezproblemowej pomocy, wybierając ubezpieczenie flot samochodowych powinniśmy zwrócić uwagę również na pakiety assistance, niezwykle pomocne właśnie w takich sytuacjach.

CZYTAJ:  Jak ubezpieczyć helikopter lub samolot firmowy?

Pakiet assistance – korzyści

Pakiet taki oferuje pomoc skrojoną na miarę, pozwalając szybko reagować na wszelkie awarie, jednocześnie nie zabierając zbyt wiele cennego czasu.

Mając pakiet assistance będziemy w stanie wezwać pomoc drogową (ubezpieczyciel skontaktuje się z najbliższą współpracującą z nim firmą w okolicy), która odholuje, w ramach polisy, pojazd do najbliższego warsztatu lub też konkretnego serwisu na terenie całej Polski. W zależności od wykupionych opcji, możemy również liczyć na samochód zastępczy, oferowany nam na czas naprawy naszego pojazdu.

Pakiet assistance wchodzący w skład polisy ubezpieczeniowej jest rozwiązaniem, które może skutecznie uratować nas przed niespodziewanymi problemami z samochodem. Dlatego, jeśli myślisz o objęciu firmowych samochodów odpowiednią ochroną, skorzystaj z doświadczenia konsultantów Capital Brokers. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci bogatą ofertę ubezpieczeń samochodowych, dzięki którym będziesz gotowy na wszelkie przeciwności losu.