7 sytuacji, od których powinieneś ubezpieczyć firmę

7 sytuacji, od których powinieneś ubezpieczyć firmę

Przypadki chodzą po ludziach – tak głosi stare przysłowie. Dlatego warto skutecznie chronić się przed tymi o negatywnych skutkach dla biznesu. W poniższym artykule piszemy, od jakich sytuacji warto ubezpieczyć firmę.

Prowadząc firmę, narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zagrożenia. O ile części z nich możemy zapobiec, niektóre sytuacje losowe uderzają w najmniej oczekiwanym momencie powodując wiele rozmaitych problemów. Skuteczna ochrona przed większością z nich to dobrze dopasowana polisa biznesowa, która ochroni przedsiębiorstwo przed negatywnymi skutkami. Od jakich sytuacji warto ubezpieczyć firmę? Poniżej przedstawiamy 7 naszych propozycji.

Klęski żywiołowe

Gradobicie, powodzie, wichury, silne burze – mimo że żyjemy w klimacie o umiarkowanych warunkach pogodowych, wciąż jesteśmy narażeni na niektóre działania żywiołów. Z tego powodu ubezpieczenie obejmujące zniszczenia spowodowane klęskami żywiołowymi (wliczamy w to również pożary) to podstawowa ochrona, jaką możemy zapewnić mieniu należącemu do naszej firmy.

Kradzieże i zniszczenia

Posiadając na stanie firmy kosztowny sprzęt, warto ubezpieczyć go również od kradzieży i zniszczenia. Sytuacje, w których pod nieobecność pracowników ktoś przywłaszcza sobie ich narzędzia pracy nie należą wcale do rzadkości. Dlatego oprócz dobrego systemu antywłamaniowego przyda się również polisa obejmująca swoją ochroną kradzież oraz zniszczenie firmowych urządzeń i pojazdów.

Awarie urządzeń

Sprzęt elektroniczny i urządzenia fabryczne mają to do siebie, że potrafią zepsuć się w najmniej oczekiwanych momentach. Aby mieć pewność, że zawsze będziemy posiadać środki na ich naprawę, warto wykorzystać ubezpieczenie od awarii, które zapewni zwrot kosztów naprawy oraz (jeśli odpowiednio dobierzemy pakiet ubezpieczeniowy) zwróci nam utracony zysk w czasie przestoju urządzenia.

CZYTAJ:  Jak wybrać firmę ubezpieczeniową?

Kolizje drogowe

Ubezpieczenie OC floty firmowej to podstawa w każdym biznesie, w którym wykorzystujemy firmowe pojazdy do przewozu towarów, pasażerów lub podróży służbowych wykonywanych przez pracowników. W celu jeszcze lepszej ochrony samochodów, warto postarać się o pakiet ubezpieczeniowy rozszerzony również o AC, assistance oraz (w wypadku wyjazdów zagranicznych) zieloną kartę.

Niepłacący klienci

Statystyki są nieubłagane, zwłaszcza gdy głoszą, że co piąty przedsiębiorca walczy z niepłacącymi w terminie kontrahentami. Chcąc uniknąć utraty płynności finansowej spowodowanej nieopłaconymi fakturami, możemy wykorzystać specjalny rodzaj ubezpieczenia biznesowego, które zapewni nam środki na dalsze prowadzenie działalności.

Błędy pracowników

Chcąc możliwie w jak najszerszym stopniu zabezpieczyć interesy przedsiębiorstwa, nie możemy zapominać również o wewnętrznych czynnikach generujących negatywne w skutkach sytuacje. Czynnik ludzki, czyli nasi pracownicy, również muszą zostać uwzględnieni w planie ryzyka firmy, a ich decyzje oraz działania objęte odpowiednim parasolem ochronnym. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się firmowa polisa OC.

Błędy zarządu

Nie tylko szeregowy pracownik popełnia błędy. Robi to również osoba zajmująca często wysokie stanowisko. W jej przypadku skutki złych decyzji mogą często w o wiele większym stopniu zaważyć na losach firmy. Dlatego dobre ubezpieczenie członków zarządu i managerów pozwoli im podejmować ryzyko biznesowe bez ciągłego kalkulowania potencjalnych konsekwencji.

CZYTAJ:  Jak zabezpieczyć zyski firmy?

Jak ubezpieczyć firmę?

Widząc, od jakich sytuacji ubezpieczyć firmę możemy dojść do wniosku, że taki pakiet polis będzie kosztował majątek. Na szczęście jest to zwykle myślenie błędne. Aby skutecznie chronić firmę przed zewnętrznymi oraz wewnętrznymi zagrożeniami warto skorzystać z usług brokera ubezpieczeniowego.

Mając dostęp do szerokiej oferty ubezpieczeniowej oraz odpowiednią pozycję negocjacyjną w rozmowach z towarzystwami ubezpieczeniowymi, jest w stanie specjalnie dla naszej firmy wybrać takie produkty, które nie tylko skutecznie ją ochronią, ale również nie będą stanowiły dużego obciążenia dla budżetu.

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Capital Brokers, którzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie i pomogą dopasować ubezpieczenie do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.